Finding Dory 2016
دوبله

در جستجوی دوری

7,001 تومان 7,000 تومان

“دوری” به یاد دارد که در گذشته دور خانواده ای داشته و از همین رو جستجو را برای پیدا کردن خانواده خود آغاز می کند. “نمو” و “مارلین” هم …

Product Description

Finding Dory 2016

در جستجوی دوری – محصول ۲۰۱۶

ژانر : کمدی ،  ماجرایی

امتیاز : ۷٫۴ از ۱۰

کیفیت دوبله : ۱۰۸۰p (زبان: ۲زبانه فارسی و انگلیسی)

خلاصه داستان : “دوری” به یاد دارد که در گذشته دور خانواده ای داشته و از همین رو جستجو را برای پیدا کردن خانواده خود آغاز می کند. “نمو” و “مارلین” هم از آنجا که حافظه کوتاه مدت دوری مشکل دارد ، او را همراهی می کنند تا گم نشود. این جستجو آنها را به یک موسسه زیر دریایی می کشاند و …

محصولات پیشنهادی :

کارگردان : Andrew Stanton , Angus MacLane

نویسندگان : Andrew Stanton

بازیگران : Ellen DeGeneres , Albert Brooks , Ed O’Neill

منتقد: جیمز براردینلی (امتیاز ۷.۵ از ۱۰)

سیزده سال پس از اینکه پیکسار یک دوری را برای یافتن نمو فرستاد ، حال وقت تغییر نقش ها رسیده. “درجستجوی دوری” خیلی از سوگولی های مان از انیمیشن موفق “در جستجوی نمو ۲۰۰۳” را برای ماجراجویی دیگری باز میگرداند. و از آنجا که زمان زیادی از اکران درخشان تابستانه ی این فیلم میگذرد ، نویسنده و کارگردان اندرو استانتون از سرهم بندی کردن اثر قبلی خود بعنوان فیلمی جدید واهمه ای ندارد.

Finding Dory 2016

در جستجوی دوری” در همان آب های قبلی میگذرد. مضامین فیلم –اهمیت دوستان و خانواده و ارزش بردباری – با فیلم قبلی یکسانند. محور روایی فیلم (ماهی که سفر طولانی را برای یافتن اعضای خانواده اش انجام میدهد) همان محور روایی در جستجوی نمو را تکرار میکند. برخلاف تمام این شباهت ها ( یا شاید بخاطر این ها)، در جستجوی دوری لذت بخش است.حتی اگر حس قوی دژاوو فیلم آن را از رسیدن به اوج همکاری دیزنی / پیکسار باز دارد.

Finding Dory 2016

همه ی ما دوری را بیاد داریم ( با صداپیشگی الن دجنرس) ، جراح ماهی خوشخویی که حافظه ی کوتاه مدتش مشکل داشت. در فیلم “درجستجوی نمو” ، دوری شخصیت مکمل مارلین ، دلقک ماهی آلبرت بروکس است.اینبار او نقش اول است و مارلین و نمو ( باصدا پیشگی هایدنس رولنس) در پی اوشنا میکنند.برخلاف مشکلات حافظه اش ، دوری میداند که زمانی مادر ( باصداپیشگی دایانا کیتون) و پدری (ایگن لوی) داشته است و چند خاطره ی درهم برهم او را به جستجو برای یافتن آنها ترغیب میکند.مارلین و نمو نگران ازینکه ممکن است دوری گم شود، دنبال او میروند. جستجوی دوری او را به یک موسسه زیردریایی میکشاند( که همانطور که صدای سیگورنی ویور بیان میدارد، هدف آن “نجات دادن ، توانبخشی و آزاد کردن “است).در جستجویش برای یافتن پدر مادرش،دوری با دوست قدیمیش دستینی( باصداپیشگی کایتلین اولسن) کوسه نهنگ نزدیک بین ، دوباره ارتباط برقرار میکند و یک معامله ای هم با هنک هشت پا( اد اونیل) انجام مدهد .

Finding Dory 2016

درجستجوی دوری ، همچون اکثر آثار پیکسار، هسته ی عاطفی مستحکمی دارد. ما درگیر ماجراجویی دوری میشویم. مفهموم برقراری ارتباط دوباره با عزیزان از دست رفته و تشکیل دوباره ی خانواده ، مضامینی غنی هستند که اکثر بینندگان آنهارا مرتبط خواهند دانست.سکانس فلش بک پدرو مادر که از دختر شیرین اما ضعیف خود مراقبت میکنند واقعا تاثیرگذار است.حتی زمانی که داستان احمقانه میشود ، این قسمت هنوز ما را درگیر نگه میدارد.

Finding Dory 2016

بهترین فیلم های پیکسار در دوسطح عمل میکنند – یکی برای بزرگسالان،یکی برای بچه ها. مثال اخیر آن فیلم درون به بیرون (inside out 2015) است .در جستجوی دوری برای بچه هاست. البته بدین معنا نیست که بزرگسالان از این فیلم لذت نخواهند برد، اما این فیلم تجربه ی غنی ای که بعنوان مثال ، سه گانه ی داستان اسباب بازی میدهد را ندارد. یکی از دلایل این است که در جستجوی دوری بیش از حد بر روایت و ایده های اثر پیشین خود تکیه دارد. مشکل دیگر این است که داستان فیلم از آنجایی که از تعقیب های نامحتمل و اکشن های الهام گرفته از بازیهای کامپیوتری برای آوردن اوج استفاده میکند، در سطح کیفی پایین تری از آثار معمولی پیکسارقرار دارد.این چیزی نیست که من از اندرو سانتن بزرگ انتظار داشتم.( کسی که در کارنامه ی خود علاوه براین فیلم ،کارگردانی وال-ای و حضور بعنوان یکی از نویسندگان سه گانه ی داستان اسباب بازی ها را دارد)

Finding Dory 2016

از لحاظ بصری این فیلم شاید قویترین اثری باشد که پیکسار به ما ارائه میکند.این فیلم می درخشد، رنگارنگ ، روشن و شفاف است. ممکن است همه ی این ها بخاطر سکانس های زیر آب باشد ، اما صرف نظر از آن، واقعا چشم نواز است.و دیگر اینکه سه بعدی هم هست که چندان ضروری نیست اما چیزی از تجربه دیدن نمیکاهد. صداپیشگی این اثر که با الن دجنرس و آلبرت بروکس برجسته شده (با اجراهای مکمل افرادی چون دیانا کیتون ، اوگنی لوی، اد اونیل، ادریس البا و دونیک وست ) در سطح بالایی قرار دارد.

همه فیلم های بلند پیکساریک فیلم کوتاه هم دارند . “پایپر” ،فیلم کوتاه درجستجوی دوری، موفق عمل میکند.از جلوه های بصری واقعی تا داستانی دلنشین ، این فیلم کوتاه در هفت دقیقه دستاورد های بیشتری به نسبت ” فیلم بلند خود دارد . این حرف تلاشی برای کاستن از جذابیت فیلم اصلی نیست بلکه برجسته کردن کیفیت خوب این فیلم کوتاه است. در جستجوی دوری سرگرمی خانوادگی و دوستانه ای است که طرفداران درجستجوی نمو” را خوشحال میکند. این فیلم ممکن است برای کسانی که اثر پیشین را ندیده اند تاثیرگذارتر باشد ، چرا که برای این افراد ، این فیلم تجربه ی تازه تر و اصیل تری میباشد.

منبع : سایت نقد فارسی

محصولات پیشنهادی :