Kubo & The Two Strings 2016
دوبله

کوبو و دو تار

7,001 تومان 7,000 تومان

یک پسر نوجوان به نام “کوبو” باید به دنبال یک سری وسایل جادویی بگردد تا با استفاده از آنها بتواند روحی که از گذشته آمده را شکست دهد. …

Product Description

Kubo & The Two Strings 2016

کوبو و دو تار – محصول ۲۰۱۶

ژانر : اکشن ،  ماجرایی

امتیاز : ۷٫۸ از ۱۰

کیفیت دوبله : ۱۰۸۰p (زبان: ۲زبانه فارسی و انگلیسی)

خلاصه داستان : یک پسر نوجوان به نام “کوبو” باید به دنبال یک سری وسایل جادویی بگردد تا با استفاده از آنها بتواند روحی که از گذشته آمده را شکست دهد. …

محصولات پیشنهادی :

کارگردان : Travis Knight

نویسندگان : Marc Haimes , Chris Butler

بازیگران : Charlize Theron , Art Parkinson , Matthew McConaughey

منتقد: جیمز براردینلی-امتیاز ۸٫۸ از ۱۰

همیشه این موضوع که چرا انیمیشن های کمی با موضوع فانتزی_ماجراجویی ساخته می شوند مرا متعجب کرده است.با مخلوط هیولایی, جادویی و قهرمانانه خود این انیمیشن ها توانایی این را دارند که ذهن و تصورات هر کودک و نوجوانی را تسخیر کنند. اگر از این حقیقت که “کوبو و دو ریسمان / Kubo And The Two Strings” عنوان افتضاحی دارد بگذریم این انیمیشن اولین عنوان فانتزی_ماجراجویانه از زمان عرضه ی قسمت دوم “چگونه اژدهای خود را آموزش دهید” نیست اما بی شک بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۶ تا بدین جای کار حتی بالاتر از انیمیشن هایی چون زوتوپیا، در جست و جوی دوری و زندگی مخفی حیوانات خانگی است.(هر چقدر کمتر راجع به فاجعه ی عصر یخبندان: نقطه ی برخورد صحبت کنیم بهتر است.)

Kubo & The Two Strings 2016

داستان این انیمیشن در ژاپن و یک دوران اساطیری می‌گذرد (داستانی که اجازه‌ی روایت دید, نقطه‌نظر و محیطی متفاوت را می‌دهد). اگرچه فیلم به‌شدت محوریت شرقی دارد اما تولیدکننده‌ی آن استودیو Laika در ایالات‌متحده است که انیمیشن‌هایی همچون کورالین، پارا نورمن و هیولاهای جعبه‌ای در کارنامه‌ی خود دارد. همانند کارهای اولیه کارنامه‌ی خود(کارهایی که تراویس نایت کارگردان کوبو در نقش انیماتور ارشد فعالیت می‌کرد) این انیمیشن نیز از تکنیک استاپ_ موشن استفاده می‌کند(برخلاف خیلی از انیمیشن‌ها که از CGI استفاده می‌کنند) و یکی از بهترین نمونه‌های این سبک را تا به امروز است. استاپ موشن این انیمیشن بسیار روان است و بافت‌های آن بسیار باکیفیت و با جزئیات هستند. اگرچه CGI جزئیات بیشتری را به نمایش می‌گذارد اما استاپ_موشن تجربه‌ی ملموس‌تری را عرضه می‌کند.

Kung Fu Panda 3 2016

کوبو در مقدمه اش یک دختر جوان باردار را که در حال ورود به یک ساحل متروک پس از یک سفر دریایی دلخراش است معرفی می‌کند. اتفاقات به یک دهه آینده می‌روند. پسر یک چشم که با نام کوبو شناخته می‌شود(با صدای آرت پارکینسون) به یک پسر مقتدر و با اعتماد به نفس تبدیل‌شده که به مادر خود بسیار اهمیت می‌دهد و از نوعی جادوی برای انتقال زندگی به‌نوعی مصنوعات اریگامی شکل استفاده می‌کند. انیمیشن از این کارکتر ها استفاده می‌کند تا داستان‌هایی درباره‌ی ساکنان یک روستای محلی تعریف کند. اگرچه وقتی کوبو از یکی از قوانین اصلی‌ای که مادرش وضع کرده تخطی می‌کند_ هیچ‌وقت پس از تاریکی بیرون نمان_ مجبور می‌شود تا با گذشته‌ی خود روبه‌رو شود. در این راه عمه‌ی وی(رونی مارا) و پدربزرگش، پادشاه ماه(با صدای رالف فاینس که کمتر از لرد ولدمورت ترسناک نیست) نیز حضور دارند و سعی می‌کنند وی را از مادرش جدا کنند.برای نجات زندگی خود کوبو باید به دنبال سه وسیله برود(یک شمشیر، یک زره و یک کلاه‌خود) که با داشتن تمام آن‌ها کوبو می‌تواند در برابر پادشاه ماه مقاومت کند. تنها همراهان وی در این مسیر پرخطر و سفر پرفرازونشیب یک میمون(با صدای شارلیز ثرون) و موجود نیمه انسان نیمه سوسک (با صدای متیو مک کاناهی) می‌باشند.

Kung Fu Panda 3 2016

صحنه های زدوخورد و اکشن کوبو با تعداد متعادلی اتفاق میافتند که اجازه نمی دهند احساس خستگی به شما دست دهد. هیولاهای درگیر در این انیمیشن (یک اسکلت بسیار بزرگ، یک حلزون دریایی، یک اژدهای پرنده و یک سری موجود چندش‌آور دیگر) موجودات دیگر این انیمیشن را تشکیل می دهند. این انیمیشن بسیار یکپارچه است و ما هیچ وقت احساس نمی‌کنیم که انیمیشن از مسیر خود خارج شده و قصد دارد اطلاعات به خورد ما بدهد. البته بسیاری از افراد بالغ می‌توانند ادامه داستان را حدس بزنند که البته باعث از دست رفتن لذت دیدن فیلم نمی‌شود. طنز نیز در داستان نقش اساسی‌ای دارد که بیشترینِ آن در بین میمون و سوسک داستان اتفاق میافتند که جروبحث های آنها شبیه دعواهای زن و شوهر پیر است.

اگرچه این انیمیشن مفاهیم خانواده و انتخاب مسیر درست را ترکیب می‌کند اما کوبو به اندازه‌ی در جست‌وجوی دوری و زندگی مخفی حیوانات خانگی ملایم نیست. یک روستای کامل در این انیمیشن نابود شده و کوبو نیز همانند بامبی و سیمبا باید یاد بگیرد که مرگ جزئی از زندگی است. اگرچه هنوز هم سخت است که عنوان کودکانه فیلم را نادیده بگیریم اما فیلم به نسبت خیلی از هم نوعانش بسیار بزرگتر نشان می‌دهد و ممکن است تعدادی از کودکان زیر ۷ سال را اذیت کند. تأثیر کوبو بر روی کودکان کمی بزرگتر ممکن است بیشتر حس شود تا کودکان زیر ۷ سال.

بدون وجود نام دیزنی یا یونیورسال در پشت این انیمیشن سخت است که انتظار فروش فوق‌العاده ای از آن داشته باشیم و دوست داران این انیمیشن بیشتر افراد عادی جامعه هستند. اگرچه کوبو بهترین انیمیشن امسال بوده است. صداگذاران این انیمیشن شامل دو برنده جایزه اسکار (مک کاناهی و ثرون) و دو نفر که نامزد چندین جایزه شده اند (فاینس و مارا) می‌شوند. این انیمیشن شاید به اندازه شاهکارهای پیکسار و یا ایلومینیشن کامل نباشد اما در جایگاه خودش فوق‌العاده است. کوبو و دو ریسمان به معنی واقعی کلمه یک انیمیشن جادویی است!

منبع : سایت نقد فارسی

محصولات پیشنهادی :